Lipiański Klub Łączności SP1KZO
   STRONA GŁÓWNA MASZTY TELESKOPOWE QRZ.COM QRZ.PL PRZEMINNIKI NA PASMO 2M. POCZTA ALBUM
17. Styczeń 2019

Zarejestrowanych użytkowników: 38
Najnowszy Użytkownik: JoshMom
POWIATOWE OBCHODY Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 1918 roku zapisał się na kartach historii, jako przełomowy moment w dziejach naszego państwa. Po 123 latach walki, prowadzonej na wielu płaszczyznach: wojskowej, dyplomatycznej, duchowej, nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

W dniach 10-11 listopada odbyły się Powiatowe Obchody z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Uroczystości zostały zainaugurowane w dniu 10 listopada Uroczystą Sesją Rady Powiatu Pyrzyckiego w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach z okazji 91 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, uroczystości poświęconej ojczyźnie i wolności. Sesję otworzył Przewodniczący Rady Powiatu Jerzy Marek Olech. „Niech ten dzień przypomina nam wszystkim o narodowej wspólnocie, o powinnościach wobec niej każdego Polaka. Zróbmy wszystko, aby dzień 11 listopada był dniem radosnym i wyjątkowym dla każdego Polaka. Nie wstydźmy się naszych uczuć do Polski. Uczmy nasze dzieci miłości do Ojczyzny. Wierze, że dzięki temu będziemy państwem silnym – takim, które będą szanować inne narody” – to końcowy fragment wystąpienia wygłoszonego podczas sesji Starosty Pyrzyckiego Wiktora Tołoczko.

Podczas sesji zostały wręczone statuetki NIKE – Ludzie Ziemi Pyrzyckiej 2009. Statuetka jest symbolem zaangażowania w różnych dziedzinach życia społecznego, przyczyniając się tym samym do promocji Ziemi Pyrzyckiej w województwie i w kraju. Z okazji Święta Niepodległości statuetkami przyznanymi przez Kapitułę Ludzie Ziemi Pyrzyckiej zostali wyróżnieni:

Anna Klapenda, Maria Małgorzata Ziarkowska, Zdzisław Lech Twardowski, Piotr Klapenda, Mariusz Szpakowski, Bronisław Lawrentif, Tomasz Jerzy Szutkowski, Grzegorz Rogalewicz oraz Łukasz Kowalski. W kolejnej części uroczystości zostały wręczone Honorowe Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego, które są najwyższym odznaczeniem Województwa Zachodniopomorskiego. Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego w drodze uchwały, podjętej na wniosek Komisji Odznaki wyróżnił: Złotą Honorową Odznaką Gryfa Zachodniopomorskiego: Witolda Żabskiego oraz Ignacego Maćkowiaka. Srebrne Honorowe Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego otrzymali: Anna Gliszczyńska, Tomasz Jerzy Szutkowski, Mirosław Rabiega oraz Marek Lenkiewicz. Uroczystej dekoracji wyróżnionych osób dokonał członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Wojciech Drożdż.

Zaproszeni na Powiatowe Obchody goście mieli możliwość wysłuchania montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez uczniów z ZS Nr 2 RCKU w Pyrzycach pod kierunkiem Joanny Rojek oraz Joanny Pniewskiej. Zwieńczeniem Powiatowych Obchodów z okazji Narodowego Święta Niepodległości był udział przedstawicieli władz samorządowych, jednostek i innych instytucji w Mszy Św. Patriotycznej w intencji Ojczyzny w Kościele pw. WNMP w Pyrzycach. Po uroczystej Mszy Św. delegacje poszczególnych instytucji oraz organizacji złożyły wiązanki kwiatów pod Pomnikiem Katyńskim, oddając hołd poległym za wolność Ojczyzny.

Wioletta Balcerzyk-Drygaś

Fotorelacja w galerii zdjęć

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
SP1KZO
SKYPE
Mój stan
SP1RWU
SQ1DNR
SQ1BSW
SP1VDG
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.
Lipiański Klub Łączności - SP1KZO